MERSİN BOZYAZI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"MERSİN BÜYÜK FİLİSTİN MİTİNGİ" YAPILDI

.


13-06-2024

Mersin İl Valimiz Sayın Ali Hamza PEHLİVAN; İlimizde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının oluşturduğu 'Mersin Filistin Dayanışma Platformu', tarafından Yenişehir İlçesi Özgecan Aslan Barış Meydanı'nda düzenlenen "İnsanlık İçin Filistin Soykırımına Hayır!" temalı "Mersin Büyük Filistin Mitingi"ne katıldı.

   Gazze'de, İsrail tarafından 8 aydır masum insanların, yaşlıların, kadınların, çocukların hunharca katledildiği soykırıma varan saldırılara tepki göstermek, bu terör saldırılarını lanetlemek, vicdanların sesi olmak, bütün dünyayı bu zulme dur demeye çağırmak amacıyla düzenlenen ve binlerce kişinin katılım gösterdiği miting saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Mersin Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Araştırma Görevlisi M.Akif ÇAĞLAR Kur'an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirdi.

   Mersin Filistin Dayanışma Platformu üyelerinin kürsü konuşmalarının ardından Platform Başkanı Dr. Mustafa ERİM Filistine destek temalı bir konuşma gerçekleştirdi.

   'Hekimlerden Sessiz Yürüyüş' Mersin grubu sözcüsü Dr. Şerif AKBAŞ'ın konuşmasının ardından çocukların hazırlamış olduğu Filistin Marşları ve 'Dabke Halayı' gösterileri sergilendi, sanatçı Hasan TEKERLEK 'Kardan Aydınlık' isimli ağıtı seslendirdi. 

   İl Müftü vekili Mahsum TAŞÇI tarafından aziz Şehitlerimiz ve Gazilerimiz başta olmak üzere bütün Filistinli Şehitler ve Filistin halkı için dua edildi.

   Programa; Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol YAŞAR, Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan AYDIN, 27. Dönem Ak Parti Mersin Milletvekili Hacı ÖZKAN,  İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Kâmil KARABÖRK, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ercan ATASOY, İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet DURMUŞ,  kurumların, meslek kuruluşlarının İdare Amirleri,  STK'ların temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.

Hükümet Konağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bozyazı/Mersin - (324) 8513991

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.