MERSİN BOZYAZI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikal edişinin 79. yıldönümünde minnet ve şükranla anıldı.

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikal edişinin 79. yıldönümünde minnet ve şükranla anıldı.

 

     Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, ezeli ve ebedi başkomutan ve müstesna devlet adamı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK , ebediyete intikalinin 79. yıldönümünde Bozyazı İlçemizde minnet ve şükranla yad edildi. Kurtuluş Savaşımızın Önderi ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK , ölümünün 79. yılında ilçemizde düzenlenen resmi törenle anıldı.
                                                                              

                                                                            Program Akışı


         İlçemizdeki 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen törene, Kaymakamımız Hayatı Taşdan, Belediye Başkanımız Mehmet Ballı, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Sezgin, mahali kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
         Tören, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Ardından, saat 09.05’te sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı’nın okunması ile Türk Bayrağı göndere çekildikten sonra yarıya indirildi.
        Buradaki törenin ardından meydanda bulunanlar Bozyazı Müftülük Konferans Salonu’na geçti. Burada 15 Temmuz Milli İrade Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Şimşek, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Atatürk’ün, ileriyi görebilen ve daha ileriye gitmeyi amaçlayan, deha sahibi, kararlı, inatçı ve kendinden emin bir kişiliğe sahip olduğunu vurgulayan Şimşek, “Ulu Önder Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin ışığında ilerlenmelidir. Bize bıraktığı ışık yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. Bu ışık sadece yolumuzu değil, içimizi de ısıtıp aydınlatmaktadır. Aramızdan ayrılışının 79. yılında, Türk ulusunun yüreğinde ölümsüzleşen büyük önder Atatürk’ü bir kez daha sevgi ve saygıyla anıyoruz. Ay yıldızlı bayrağımızın altında birlik ve beraberliğimiz daim olsun” dedi.
        Törende daha sonra Atatürk konulu slayt ve video gösterimi yapıldı. 15 Temmuz Milli İrade Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan koro ‘Atatürk Oratoryosu’nu seslendirirken, öğrenci korosunun verdiği konserin ardından Bozyazı Kültür, Sanat ve Müzik Derneği bünyesinde öğretmenlerden oluşturulan koroda bulunan öğretmenler de solo olarak Atatürk’ün sevdiği türkü ve şarkıları seslendirdi. ‘Atatürk’ü Anma Haftası‘ dolayısıyla ortaokullar ve liselerde düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ile yağış nedeni ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında ödüllerini alamayan öğrencilere protokol tarafından ödüllerinin verilmesinin ardından Atatürk resim sergisinin gezilmesiyle tören sona erdi.

                                                                                                                                                                                          (Bozyazı Gazetesi´nden alıntıdır.)

22-11-201722-11-201722-11-201722-11-201722-11-201722-11-201722-11-201722-11-201722-11-201722-11-2017

Hükümet Konağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bozyazı/Mersin - (324) 8513991

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.