MERSİN BOZYAZI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuma-Yazma Seferberliği Duyurusu

Okuma-Yazma Seferberliği Duyurusu

      Anayasamızda yer alan eğitim hakkı ve bilhassa yetişkin okuma yazma eğitimi hayat boyu öğrenmenin temelini oluşturmaktadır. Eğitim ve öğretim hakkından yararlanamayan ve temel okuma eğitimini tamamlamayan kişilerin, yasaların kendilerine verdiği diğer hak ve özgürlüklerden yeterince yararlanamadığı görülmektedir. Bu sebeple Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşleri Hanımefendi Emine ERDOĞAN’ın himayelerinde Türkiye genelinde “Okuma Yazma Seferberliği” başlatılmıştır. İllerde valilerin başkanlığında ilçelerde ise kaymakamların sorumluluğunda İl ve İlçe Yürütme Komisyonu kurulmuştur.

       İlçemizde Sayın Kaymakamımız Hayatı TAŞDAN başkanlığında Bozyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa SEZGİN, Bozyazı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü M. Gazi KIRLANGIÇ, Bozyazı İlçe Müftüsü Adem BEBEK, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet AYDUL, Esnaf Odası Başkanı Alaaddin YAŞAR, Gürlevik Mahalle Muhtarı Ahmet CESUR, Denizciler Mahalle Muhtarı Fethi ERASLAN, Tekmen Mahalle Muhtarı Ahmet GÜL, Kökobası Ortaokulu Müdürü Fatih KOVANCI, Kötekler İlkokulu Müdürü İbrahim ARI’dan oluşan İlçe Seferberlik Kurulu üyeleriyle 21.02.2018 Günü ilk toplantı yapılmıştır. Genelgede belirlenen takvime göre kurumların yapacağı çalışmalar değerlendirilmiştir.

        İlçemiz Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından okuma-yazma bilmeyen kişilere en yakın okulda okuma yazma kursu verilecek olup bu kurslara katılmak isteyenlerin en yakın okula veya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir.

        Okuma Yazma Kursları 5 Mart-15 Mayıs 2018 tarihlerinde arasında yapılacaktır. Okuma-Yazma Kursuna katılmak isteyenlerin bu tarihten önce müracaat etmeleri gerekmektedir.

23-02-201823-02-2018

Hükümet Konağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bozyazı/Mersin - (324) 8513991

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.